среда, 25 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Македонија ќе игра во Загреб во три различни термини

Организаторите ги официјализираа термините во кои ќе се играат натпреварите на Европското првенство во Хрватска.

Европската ракометна федерација и коорганизаторот Хрватскиот ракометен сојуз ги официјализираа термините во кои ќе се играат натпреварите на Европското првенство.

Натпреварите во групата „Ц“, во која настапува и нашиот национален тим, ќе бидат распоредени во Загреб.

На првиот натпреварувачки ден, на 13 јануари, против Словенија ќе играме од 19:30 часот. Со Црна Гора на 15 јануари играме во 20:30 часот. А на крајот од првата прелиминарна фаза не чека и дуелот со Германија, кој започнува од 18:10 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top