недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 79 ново

Свекрвата со порака за Тамара и Мачка: Уште многу години да сте заедно

Тамара Тодевска и Александар Димитровски – Мачка денес ја одбележаа 2-годишнината од бракот. По тој повод, популарната пејачка му посвети статус на својот сопруг:

– Среќна годишнина, љубов моја, порача Тамара во описот на заедничката фотографија. Разбирливо, честитки пристигнаа од нивните роднини, пријатели и обожаватели, а и од свекрвата Софија Димитровa, која им посака уште многу години да се заедно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top