недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 1 ново

Свекрвата со порака за Тамара и Мачка: Уште многу години да сте заедно

Тамара Тодевска и Александар Димитровски – Мачка денес ја одбележаа 2-годишнината од бракот. По тој повод, популарната пејачка му посвети статус на својот сопруг:

– Среќна годишнина, љубов моја, порача Тамара во описот на заедничката фотографија. Разбирливо, честитки пристигнаа од нивните роднини, пријатели и обожаватели, а и од свекрвата Софија Димитровa, која им посака уште многу години да се заедно.

Top