недела, 22 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Докторот кој велеше дека вакцините предизвикуваат аутизам е пронајден мртов во река

Истакнатиот истражувач на аутизмот и противник на вакцините на средината на оваа година е пронајден како плови мртов во река во Северна Каролина, а неговото убиство е направено под сомнителни околности. Рибарот кој го пронајде телото на доктор Џејмс Џефери Брадстрит и Роки Боад, во реката посведочија дека тој имал прострелни рани на прстите.

Истрагата за смртта е завршена, но она што го шокираше целиот свет е тоа што истражителите изјавиле дека станува збор за самоубиство. Ваквите дезинформации го потикнаа семејството да финансираа сопствена истрага затоа што не веруваат дека овој лекар се убил, туку дека станува збор за убиство кое го финансирала фармацевската индустрија.

Пред да биде пронајден мртов во реката, американските медиуми извесуваат дека државата во последните месеци на големо копала по документацијата за да успеат да го дискредитираат пред да биде прегласен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top