сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 69 ново

„Панцерите“ се намачија со „Кенгурите“ на Купот на конфедерациите (видео)

Фудбалерите на Јоаким Лев успеаа да обезбедат триумф над Австралија во првото коло од Купот на конфедерации. Германија со победа од 3:2 го направи првиот чекор кон нокаут фазата, „Кенгурите“ на два пати пробуваа да се вратат во мечот, откако Германците поведоа уште во петата минута, но тоа не им успеа во завршницата.

Германија ги обезбеди првите три бода во групата Б, во следното коло ги очекува натпревар против Чиле, додека Австралија ќе ја бара првата победа против Камерун.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top