сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 70 ново

Напад врз француската полиција на Шанзелизе (видео)

Автомобил удри во полициско возило пред да се запали на париската авенија Шанзелизе, пренесуваат француските медиуми. Возачот, кој бил вооружен, според медиумите, е сериозно повреден. Во инцидентот, нема други повредени и ситуацијата е под контрола, смируваат од полицијата.

Не е јасно дали инцидентот бил несреќен случај или било невнимание“, пренесува АФП.


Медиумите пренесуваат дека возачот е облечен во бела маица и темни кратки панталони. Шанзелизе, како и соседните улици се затворени, а на лице место се големи полициски кордони.

Полицијата ги советува граѓаните да го избегнуваат таа област од градот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top