сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 70 ново

На вкус одвратен, ама мигрената ја лекува за момент

Луѓето кои боледуваат од мигрена знаат колку главоболките можат да бидат болни и неиздржливи.

Меѓутоа постои рецепт со кој можете да ја излечите главоболката за само неколку минути.

Овој традиционален рецепт има прилично лош вкус, но е одличен народен лек за главоболка.

За да ја направите оваа смеса потребно е сол, сок од лимон и малку вода.

Треба да одберете квалитетна сол која содржи многу минерали.

Овој народен лек ќе ве ослободи од главоболката на тој начин што ќе го зголеми нивото на серотонин во крвта, ќе го зајакне нервниот систем и ќе ја нормализира кисело-базната рамнотежа во организмот.

Потребно е само да исцедите еден свеж лимон и во сокот да додадете две кафени лажички сол и малку вода.
Потоа наеднаш испијте ја цела смеса.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top