сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 70 ново

Доби гласови и нè заборави – Aлбанците незадоволни од градоначалникот на Куманово

Жителите од улиците „Ристо Романовски“, „Скопска“ и „Карадачки одреди“ од Куманово се жалат дека улиците им се во очајна состојбаа, целиот со дупки и дека не се обновуваат веќе долго време.

Тие за ИНА велат дека градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски, не инвестира во градските областите што се населени со Албанци.

– Со години не се асфалтирани патиштата, запоставени се и никој не се грижи за нив. Од друга страна, ги имаме другите делови од градот што редовно се одржуваат. Жителите се лути на градоначалникот, кој иако тој добил гласови во овие населби, тој не работел на инфраструктурата, напишал на адреса на ИНА,  жител од ова населба – пренесува „Алмакос“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top