недела, 22 октомври 2017 | Вести денес: 63 ново

На плажа пронајден труп од 11-годишно момче – полицијата шокирана од глетката

Единаесетгодишно момче од Херцег Нови со иницијали С.Д. се удавило вчера во близина на плажата Жањица.

Според резултатите од истрагата, момчето се удавило, а што точно се случило ќе покаже обдукцијата. Момчето било на брод со својот вујко, кој е познат риболовец во местото и одличен познавач на морето, но не успеал да му помогне на момчето.

На плажата имало и неколку доктори, кои само можеле да констатираат смрт.

Top