сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 70 ново

Гардисти се онесвестиле за време на церемонијата по повод родендентот на кралицата Елизабета (Видео)

Пет гаристи загубиле свест за време на традиционалната парада во Лондон, посветена на кралицата Елизабета Втора.

Причината за тоа се автентичните шубари од мечка, кои се составен дел од гардиската униформа, која војниците ја носеле на температура повеќе од 25 Целзиусови степени.

Сите гардисти биле изнесени од толпата, прегледани од доктори и установена им е дехидрација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top