недела, 22 октомври 2017 | Вести денес: 63 ново

Гардисти се онесвестиле за време на церемонијата по повод родендентот на кралицата Елизабета (Видео)

Пет гаристи загубиле свест за време на традиционалната парада во Лондон, посветена на кралицата Елизабета Втора.

Причината за тоа се автентичните шубари од мечка, кои се составен дел од гардиската униформа, која војниците ја носеле на температура повеќе од 25 Целзиусови степени.

Сите гардисти биле изнесени од толпата, прегледани од доктори и установена им е дехидрација.

Top