сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 75 ново

По повеќе од 20 години, комплетно реконструирани спортските сали во училиштата во Аеродром

Со цел на учениците да им се обезбедат најдобри можни услови за спортување и физичко воспитување, општина Аеродром изминатува години активно работи на обновување на салите во основновните училишта на нејзина територија.

Сега основците во Аеродром имаат часови и тренираат во комплетно нови спортски сали, а ова е само еден од над 200-те проекти реализирани за време на вториот мандат на градоначалниот Ивица Коневски во периодот од 2013 до 2017 година. Како што посочуваат од општината, цели 20, а во некои сали и 30 и повеќе години, немало вложено ниту денар за обнова и одржување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top