недела, 22 април 2018 | Вести денес: 18 ново

Со помош на ова видео дознајте кој го гледа вашиот профил на Фејсбук (Видео)

Facebook со новата опција „Stories“ на корисниците им овозможува да дознаат кој го следи секој нивни чекор на најпопуларната светска социјална мрежа.

Имено, опцијата „Stories“ која стигна и на Facebook апликациите, им овозможува на корисниците да видат кој од нивните пријатели погледнале што било објавено. Споменатата опција е преземена од Snapchat, а Facebook на почеток ја интегрира во Instagram, Messenger и WhatsApp, а на крај и во главната апликација.

На сите споменати платформи таа функционира исто. Корисниците објавуваат фотографии и снимки што нивните пријатели можат да ги погледнат, а кои ќе исчезнат во период од 24 часа. Исто така, во секој момент е возможно да се види бројот на пријатели кои ја погледнале вашата објава, како и нивните имиња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top