четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Пожар во ресторан во Скопје

Синоќа околу 02.15 часот во ресторан на ул.„Павел Шатев“ во Скопје, сопственост на Г.И. од Скопје, од засега непознати причини настанал пожар, при што опожарен бил компјутер, фискална каса, шанк, фрижидер и други предмети.

Повредени лица нема, а пожарот е локализиран од екипа на Бригадата за противпожарна заштита.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top