сабота, 21 октомври 2017 | Вести денес: 90 ново

Боки 13 -единствениот Балканец на ревијата на „Версаче“ во Милано (галерија)

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, вчера на својот фејсбук профил се пофали со поканата за машката модна ревија за сезона пролет-лето на Версаче во Милано. Тој го потврди неговото присуство истакнувајќи дека се чувствува одлично што е единствениот Балканец со таква покана.

„Баш е добро чувството да си единствен од Балканов на вакво случување, а сите други да се светски фаци, баш фаци“ – напиша Јовановски.

Top