недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Возачи среде Скопје со тепачка го решија сообраќајниот метеж (видео)

Улиците на Скопје честопати се преполни и воопшто не може да се вози по одредени булевари. Особено во периодот од 13 до 17 часот колоните возила се најчеста глетка. Тоа најмногу ги погодува возачите кои едноставно мора да се борат и со оние кои сакаат преку ред за побрзо да ги престигнат или да се вклучат во колоната. Кулминација на ваквата состојба е оваа тепачка која се случи на улиците на Скопје во која учествуваа две возила и нивните патници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top