петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Сметката на Меси во ресторан на Ибица го запали интернетот

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси се наоѓа на одмор во Ибица, каде со својата фамилија и пријатели максимално ги користи убавините на овој шпански остров.

Покрај Меси, на Ибица се наоѓаат уште неговиот клупски колега Луис Суарез, како и поранешниот играч на Барселона, Сеск Фабрегас, двајцата со своите поубави половини.

За време на вечера во ресторан на Ибица, друштвото направило неверојатна сметка од 37,330 евра, која ја платил Меси. Брзо за тоа на интернет се пофалил келнерот, кој сигурно заработил и добар бакшиш.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top