среда, 21 март 2018 | Вести денес: 107 ново

Погледнете како Аца Лукас го истепа српскиот фотограф (видео)

Аца Лукас нападна фоторепортер на Српски Телеграф. По нападот на Милан Лучиќ, Лукас веднаш беше приведен во полиција, а бргу потоа се појави и видео од настанот.

Како што се дознава, во момент на бес откако го нападнал, Лукас го обвинил фоторепортерот дека му го украл телефонот и барал да му се извадат сите работи од торба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top