петок, 20 април 2018 | Вести денес: 77 ново

Никола Груевски ја пресече роденденската торта (фото)

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата.

„Единствени” е слоганот со кој  се одбележа роденденот во Музејот на ВМРО.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top