среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 92 ново

Никола Груевски ја пресече роденденската торта (фото)

ВМРО-ДПМНЕ денеска прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањето на Организацијата.

„Единствени” е слоганот со кој  се одбележа роденденот во Музејот на ВМРО.

Top