сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 14 ново

Што се слави во куќата на Ѓоковиќ?

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена го прославува роденденот на 17 јуни, но славењето почнало неколку дена порано. Нејзиниот клуб на обожаватели почна да го слави роденденот со собирање на пораки за Јелена на социјалните мрежи. Па така, со денови однапред, оние кои ја сакаат почна да и праќаат балони, бакнежи, торти, убави желби…

Јелена е родена во Белград 1986 година, а нејзиното презиме било Ристиќ. Новак го запознала во спортската гимназија во 2005 година. Таа тренирала атлетика и тенис. Во септември 2013 се верија, а летото 2014 се венчаа. Во октомври 2014 го добија првиот син.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top