сабота, 21 октомври 2017 | Вести денес: 90 ново

Српскиот тенисер стана татко

Прочуениот српски тенисер Виктор Троицки и неговата сопруга станаа родители.

Александра се породила во Белград, и на свет донела девојче.

Троицки се заблагодари за честитките и изјави дека е пресреќен.

Top