сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 14 ново

Српскиот тенисер стана татко

Прочуениот српски тенисер Виктор Троицки и неговата сопруга станаа родители.

Александра се породила во Белград, и на свет донела девојче.

Троицки се заблагодари за честитките и изјави дека е пресреќен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top