четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Трајановски: СДС само ветува, ВМРО – ДПМНЕ остварува – во Скопје реализиравме проекти во сите десет општини

Ние како ВМРО – ДПМНЕ сме единствена партија која гради, која го остварува она што го ветува, ако го гледаме она што СДС го направила досега и гледајки го составот на сегашната влада, бидејки во минатотоа покажаа дека кај нив има многу зборување, ветување, но не и реализирање. Ние по нив се разликуваме по тоа што се што сакаме да реализираме ставаме во програма. Јас сум градоначалник од 2009 година да се потсетиме со каков автобуски превоз се возевме пред 2009, а со какви сега, какви булевари имавме тогаш, а какви сега, какви беа тогаш парковите и колку зелени површнини има сега. Вложено е многу труд, средства. Меѓутоа тоа што е важно е реализација на инфраструктурни проекти во сите десет општини, без исклучок на тоа на која политичка партија припаѓа градоначалникот. Сконцетрирани бевме и на руралниот дел, ова го изјави денеска на Панел дискусијата на ВМРО – ДПМНЕ градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top