среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 44 ново

Мирка Федерер, секогаш своја

Таа е сопруга на еден од најуспешните тенисери на светот, Роже Федерер. Мирка Федерер никогаш не се грижи за мислењето на другите, таа е секогаш своја, посебно кога станува збор за изборот на облеката.

Почнувајќи од тоа дека славата и популарноста не ја интересираат, Мирка делува како модните трендови воопшто да не постојат.

Иако сме ја виделе во нешто полуксузни и средени изданија на црвениот тепих покрај сопругот, сепак и тогаш се спротивставува на толпата.

 

Top