четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 96 ново

Еден милион луѓе во Оукленд ги пречекаа шампионите на НБА (видео)

Околу еден милион навивачи на Голден Стејт се собраа во Оукленд да го поздрават новиот НБА првак. Дурант, Кари и другарите се забавуваа, а фановити ги извикуваа нивните имињиа. Голден Стејт стигна до втората титула во историјата по победата над Кливленд со 4-1.

Top