четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Договорено новото име на Македонија?!

Министерот за Надворешни ќе го менува името. Заменичката му има предлог – Источна Албанија.

Толдју Соу

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top