четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 96 ново

Дамјан Стојановски потпиша нов договор со МЗТ Скопје

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Дамјан Стојановски стави потпис на нов едногодишен договор со МЗТ Скопје.

Откако минатата сезона ја пропушти поради повреда на лигаментите на десното колено, Дамјан Стојановски се враќа клубот од Аеродром.

МЗТ Скопје денеска го назначи и Александар Тодоров за нов тренер, а во наредниот период се очекува потпис со неколку нови засилувањ
Top