сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 16 ново

Дамјан Стојановски потпиша нов договор со МЗТ Скопје

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Дамјан Стојановски стави потпис на нов едногодишен договор со МЗТ Скопје.

Откако минатата сезона ја пропушти поради повреда на лигаментите на десното колено, Дамјан Стојановски се враќа клубот од Аеродром.

МЗТ Скопје денеска го назначи и Александар Тодоров за нов тренер, а во наредниот период се очекува потпис со неколку нови засилувањ

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top