среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 92 ново

„Животот“ пристигна и за студентите – домот „Гоце Делчев“ остана без струја

И студентите почнаа да ги чувствуваат „придобивките“ од новата власт која донесе живот во Македонија.

Студентите во студентскиот дом „Гоце Делчев“ денеска останаа без електрична енергија.

Според информациите на Курир.мк, студентите побарале средба со новата министерка за образование и наука Рената Дескоска, но не добиле никаков одговор.

Top