четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

„Животот“ пристигна и за студентите – домот „Гоце Делчев“ остана без струја

И студентите почнаа да ги чувствуваат „придобивките“ од новата власт која донесе живот во Македонија.

Студентите во студентскиот дом „Гоце Делчев“ денеска останаа без електрична енергија.

Според информациите на Курир.мк, студентите побарале средба со новата министерка за образование и наука Рената Дескоска, но не добиле никаков одговор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top