петок, 20 април 2018 | Вести денес: 77 ново

Река во Чаир, градоначалникот не реагира (видео)

По силното и релативно кратко невреме проследено со дожд и град кое го зафати Скопје и околината, во населбата Чаир се полави една од улиците.

Градоначалникот на Чаир Изет Меџити уште не е излезен на терен да ја провери состојбата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top