среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 92 ново

Река во Чаир, градоначалникот не реагира (видео)

По силното и релативно кратко невреме проследено со дожд и град кое го зафати Скопје и околината, во населбата Чаир се полави една од улиците.

Градоначалникот на Чаир Изет Меџити уште не е излезен на терен да ја провери состојбата.

Top