среда, 20 септември 2017 | Вести денес: 105 ново

Почна аплицирањето за билети за УЕФА суперкупот во Скопје!

Европската куќа на фудбалот УЕФА ги објави цените на влезниците за Суперкупот во Скопје меѓу освојувачот на ЛШ, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Влезниците за спекткалот во нашата земја ќе чинат од 15 до 50 евра, а едно лице ќе може да аплицира за најмногу четири билети од истата категорија. Апликациите за билетите ќе се примаат од 13 јуни (14.00 часот) до 4 јули (14.00 часот).

Лицето *или лицата, доколку се аплицира за повеќе билети) кое ќе ги купи билетите мора да оди на мечот и истите не може да се префрлат на друго име. Доколку има промени во нарачката, тогаш лицето мора да најави промени на интернет-страницата на УЕФА.

За да аплицирате за билет, мора да се регистрирате на интернет-страницата на УЕФА.

Повеќе информации може да најдете на следниот ЛИНК.

Top