вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 92 ново

„Предавникот“ Дурант го погоди тимот, ја освои титулата и се закити со признанието МВП (видео)

Кевин Дурант со брилијантна игра целосно ја растури одбраната на Кливленд и во петтиот финален натпревар и во целата финална серија и заслужено го доби признанието МВП. Тој во финалната серија остави има неверојатни бројки, тој на ниту еден натпревар не постигна помалку од 31 поен, а во петтиот меч постигна 39 кошеви за 40 минути игра (14/20 од поле).

Така Дурант целосно ги оправда очекувањата по преминот од Оклахома минатото лето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top