сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 15 ново

Позиции за одличен секс во базен

512462_1_f

Секс на гума

 

Вашиот партнер нека седне на гумата, неговите нозе нека висат преку краевите. Седнете во негов скут, спуштете се и со рацете држете се на него и гумата. Додека е “во вас” лесно нишајте се напред-назад. Водата под вас дополнително ќе удира во неговите тестити и клиторисот што дополнително ќе го зголеми уживањето.

512463_2_f

Секс на душек

 

Легнете на душек на стомак, но така што заедниот дел да биде наслонет кон партнерот. Тој нека ве фати вас за половината и нека дојде од позади. За оваа поза очигледно не морате да ги тргнете бикините, само поместете ти.

512464_3_f

Џакузи

 

Класична џакузи положба во која ја имате целата контрола. Сами го одредувате ритамот и начинот на уживање.

512461_4_f

Во вода

 

Легнете на крајот од базенот, тој нека ви пријде и ве фати со рацете за нога. Така подигнати нека ве повлече кон себе. Уживајте…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top