недела, 22 октомври 2017 | Вести денес: 71 ново

Ристе Ристески направи вистински хаос, Македонецот оди до крај во „Ѕвездите на Гранд“ (Видео)

Во последната емисија од петтиот круг од Ѕвездите на Гранд ја отворија Ристе Ристески и Душан Мандиќ.

Ристе ја отпеа песната од Тоше Проески „Полско цвеќе“, а како втора песна ја отпеа „Лоша“ од Џенан Лончаревиќ. Ристе се покажа во најдобро светло и отпеа одлично. Резултатот при гласањето беше 6-6, а по баражот Ристски помина понатаму

Top