петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Ристе Ристески направи вистински хаос, Македонецот оди до крај во „Ѕвездите на Гранд“ (Видео)

Во последната емисија од петтиот круг од Ѕвездите на Гранд ја отворија Ристе Ристески и Душан Мандиќ.

Ристе ја отпеа песната од Тоше Проески „Полско цвеќе“, а како втора песна ја отпеа „Лоша“ од Џенан Лончаревиќ. Ристе се покажа во најдобро светло и отпеа одлично. Резултатот при гласањето беше 6-6, а по баражот Ристски помина понатаму

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top