недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 80 ново

„Реформаторите“ во спрега со СДС додека глумеле лојалност кон ВМРО-ДПМНЕ

„Реформатори = перформатори“, пренесува Инфомакс опис на „реформаторите“ кој што кружи на социјалните мрежи.

Петар Богојески (Крушево) е кум/кумашин со Кочо Стојчески (активен член на СДСМ, хаусмајстор па градежен инспектор кај Жерновски), со кого заедно го купија детското одморалиште „Шула Мина“ и хотелот „Панорама“ во Крушево.
Петар во време на ВМРО-ДПМНЕ:
– беше поставен за држ.советник во М. Одбрана
– (не)демократски си ја вработи сестра му во Антикорупциска
– „реформаторски“ си ја вработи жена му во Централен Регистар
– Петар вози џип Meрцедес
– Жена му вози Aлфа Ромео
– 2013-та купи 120м2 стан во општина Карпош
– има пасош на Р. Бугарија, за полесно да му течат магистерските студии во Софија

Александар Михајлоски е Претседател на правната партиска комисија и адвокат застапник на државни претпријатија во времето на ВМРО-ДПМНЕ
Приходи:
2014 = 25.940.000 денари
2015 = 19.500.000 денари
2016 = 17.500.000 денари
Дали е ова можно, толку реформи и недемократска партија да даде? -анализираат и се прашуваат познавачи на „Реформаторите“ преку социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top