четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 28 ново

Она кога сакаш да си реформатор на ВМРО, а се буткаш да ја пречекаш Шекеринска (ФОТО)

Иако партијата победи на последните избори, денеска со појавија одредени личности, кои да напоменеме беа поздравени од медиумите кои се под капата на СДСМ.

Еден од оние кои се меѓу т.н. реформатори е Петар Богојевски, за кого новинарот Цветин Чилиманов на Фејсбук напиша дека се бутка за да ја пречека Радмила Шекеринска на примопредавањето на функцијата министер за одбрана.

-Она кога сакаш да си реформатор на ВМРО, а се буткаш да ја пречекаш Шекеринска, напиша Чилиманов на Фејсбук.

Top