среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 44 ново

Пресечете лубеница и посолете ја (ВИДЕО)

Лубеницата е здрава и вкусна, таа е кралица на летото. 91% од составот на лубеницата е вода.
Тоа значи дека ја има моќта да нè хидрира во пеколните жештини без додатните калории, бидејќи лубеницата содржи само 30 калории во 100 грама. Исто така, богата е со витамин А и витамин Ц кои позитивно делуваат на нашето здравје.
Кога нареден пат ќе решите да се почастите со лубеница, која според витамините е едно од најздравите овошја, посолете ја. Ќе се изненадите од резултатот.
Top