вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 92 ново

Пресечете лубеница и посолете ја (ВИДЕО)

Лубеницата е здрава и вкусна, таа е кралица на летото. 91% од составот на лубеницата е вода.
Тоа значи дека ја има моќта да нè хидрира во пеколните жештини без додатните калории, бидејќи лубеницата содржи само 30 калории во 100 грама. Исто така, богата е со витамин А и витамин Ц кои позитивно делуваат на нашето здравје.
Кога нареден пат ќе решите да се почастите со лубеница, која според витамините е едно од најздравите овошја, посолете ја. Ќе се изненадите од резултатот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top