понеделник, 25 јуни 2018 | Вести денес: 45 ново

Премиера на „Мумија“ во кино „Милениум“

В четврток, на 8 јуни во скопското кино „Милениум“ во 20 часот е закажана премиерата на филмот „Мумија“.  Филмот е во режија на Алекс Курцман, а во главните улоги e фантастична актерска екипа Том Круз, Расел Кроу, Софија Бутела, Анабел Волис.
Вториот новитет во „Милениум“ за неделава е детскиот филм „Авантурите на Нели“ во режија на Доминк Веслеј, со Флора Тиеман, Џулија Ричер, Каи Лентродт во главните улоги.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top