недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 8 ново

Премиера на „Мумија“ во кино „Милениум“

В четврток, на 8 јуни во скопското кино „Милениум“ во 20 часот е закажана премиерата на филмот „Мумија“.  Филмот е во режија на Алекс Курцман, а во главните улоги e фантастична актерска екипа Том Круз, Расел Кроу, Софија Бутела, Анабел Волис.
Вториот новитет во „Милениум“ за неделава е детскиот филм „Авантурите на Нели“ во режија на Доминк Веслеј, со Флора Тиеман, Џулија Ричер, Каи Лентродт во главните улоги.
Top