четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 29 ново

Се родиja Александар, синот на заводникот и Ела, ќерката на модната кралица


Честитки, честитки! Светските медиуми им ги честитаат близнаците на Џорџ Клуни и Амал, момчето Александар и девојчето Ела. Веста ја објави агенцијата АП преку Твитер.
Актерот и адвикатката за меѓународни човекови права објавија дека очекуваат бебе во февруари, но набрзо мајката на Џорџ Клуни, Нина, откри дека всушност семејството очекува бебиња, момче и девојче.
Таткото на актерот веднаш нагласи дека Џорџ и Амал самите ќе одберат имиња на децата.

Top