недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 84 ново

Се родиja Александар, синот на заводникот и Ела, ќерката на модната кралица


Честитки, честитки! Светските медиуми им ги честитаат близнаците на Џорџ Клуни и Амал, момчето Александар и девојчето Ела. Веста ја објави агенцијата АП преку Твитер.
Актерот и адвикатката за меѓународни човекови права објавија дека очекуваат бебе во февруари, но набрзо мајката на Џорџ Клуни, Нина, откри дека всушност семејството очекува бебиња, момче и девојче.
Таткото на актерот веднаш нагласи дека Џорџ и Амал самите ќе одберат имиња на децата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top