понеделник, 25 септември 2017 | Вести денес: 45 ново

Да ги дочекаме достоинствено: Град Скопје во вторник ќе го организира пречекот на нашите шампиони

Вардар стана европски шампион откако денеска со 24:23 го победи ПСЖ во финалето во Келн.

Спортската гордост на Скопје, стана ЕВРОПСКИ ШАМПИОН. Град Скопје во вторник ќе го организира пречекот на нашите шампиони. Да ги дочекаме достоинствено, напиша на својот ФБ профил градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.

Top