петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 112 ново

Да ги дочекаме достоинствено: Град Скопје во вторник ќе го организира пречекот на нашите шампиони

Вардар стана европски шампион откако денеска со 24:23 го победи ПСЖ во финалето во Келн.

Спортската гордост на Скопје, стана ЕВРОПСКИ ШАМПИОН. Град Скопје во вторник ќе го организира пречекот на нашите шампиони. Да ги дочекаме достоинствено, напиша на својот ФБ профил градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top