сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 17 ново

Џенифер Гарнер искрено за разводот: Причината е зависноста на Бен Афлек кон алкохолот!

Џенифер Гарнер за првпат го коментираше разводот со Бен Афлек по објавување на списанието People.

Весникот се повикува на извори блиски до ѕвездите кои потврдуваат дека до овој момент Џен го викаше Бен “љубовта на животот” и уште не е навикната со новите односи.

Материјалот брзо се шири во социјалните мрежи. Покрај тоа, неговата содржина стигна и до актерката. За да избегне вишокот прашања Гарнер одговори на публикацијата како напиша одговор на вашата страница на Facebook.

“Дознав за материјал во списанието People. Често публикации терале роднини и блиски да ми ѕвонат, зашто сум заборавила да ги информирам за тоа дека на пример сум бремена со близнаци, но тоа е толку смешно што со леснотија може да го игнорирам.

Ова во никој случај не е трагедија, но тоа влијае на мене и моето семејство и затоа додека мајка ми понекогаш ќе ми се јави по телефон, сакам да појаснам некои работи: Не сум ја направила јас оваа корица. Не сум учествувала и не сум овозможила да се објави слична статија.

Додека сме тука, има работи кои ќе ги доживуваме. Имам три прекрасни деца, моето семејство е комплетно “.

За разводот на Џенифер Гарнер и Бен Афлек се проговори за прв пат во 2015 година. Тогаш ѕвездите успеаја да најдат компромис и уште две години да продолжат да живеат во мир и слога со своите деца.

Конечната одлука да се разведат, актерите ја донеле во средината на април оваа година. Според една од верзиите, причината за разводот е зависноста на Бен Афлек кон алкохолот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top