понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 0 ново

Како да познаете дали таа е подготвена за секс?

Секоја девојка ќе се одржува постојано, но ако почне да споделува некои поголеми тајни со вас, тогаш можеби индиректно ви кажува дека е подготвена и за секс. Како да познаете кога е вистинското време?

Туширање и депилација

Речиси и да не постои жена која пред секс не проверува дали треба да ги отстрани несаканите влакненца од телото. Тие сакаат да се мазни, чисти и миризливи, па ако ви одложи кафе за термин на депилација, тогаш тоа е тоа.

Долна облека

Кога знае дека мажот ќе ја соблече гола, жената особено ќе внимава тоа да не се случи во ситуација кога не носи секси долна облека. Често се вели дека кога девојката носи иста боја градник и гаќички, значи дека ви кажува „ова е таа вечер“.

Чаша или две вино

Таа со задоволство ќе се напие вино пред сексот. Секако дека е загрижена за тоа дали се ќе помине во најдобар ред, па добро е да се опушти. Поради тоа, понудете и некој алкохолен пијалак и оставете страстите да ве водат.

Секси изглед

Ќе сака да ве заведува со поглед, но и ќе сака да изгледа секси во она што го носи. Ако е облечена во секси фустан со патент на грбот, значи дека сака да и го откопчате. Сепак, ако станува збор за спортска маичка и фармерки, тогаш најверојатно не е добра ноќ за секс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top