недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 78 ново

Птичјата кака ќе ѝ донесе среќа (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша не се двоуми дали нешто треба или не треба да сподели со своите обожаватели на социјалните мрежи, па дури и ситуации што не се пријатни.

Таа е во Истанбул, во посета на Душко Тошиќ. Додека уживале на тераса, птица ѝ се искакала на рамото.

Сето тоа е засведоточено, а Карлеуша, во духот на традиционалните верувања напишала:

„Птичата кака носи среќа“, напишала Карлеуша.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top