среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 0 ново

Како изгледа земјата за која Западот нѐ убедува дека е заостаната (ФОТО+ВИДЕО)

Државниот врв на Демократска Народна Република Кореја, предводен од лидерот Ким Јонг-Ун, присуствува на церемонијата на отворањето на МИРЕА, Научна улица во Пјингјанг. Кин Јонг-Ун беше во обиколка и изврши инспекција.

Во МИРЕА се изградени станови за повеќе илјади семејства и повеќе од 150 јавни угостителски објекти. Симбол на улицата е облакодер од 53 ката.

 

Top