сабота, 21 април 2018 | Вести денес: 0 ново

Како изгледа земјата за која Западот нѐ убедува дека е заостаната (ФОТО+ВИДЕО)

Државниот врв на Демократска Народна Република Кореја, предводен од лидерот Ким Јонг-Ун, присуствува на церемонијата на отворањето на МИРЕА, Научна улица во Пјингјанг. Кин Јонг-Ун беше во обиколка и изврши инспекција.

Во МИРЕА се изградени станови за повеќе илјади семејства и повеќе од 150 јавни угостителски објекти. Симбол на улицата е облакодер од 53 ката.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top