четврток, 16 август 2018 | Вести денес: 1 ново

Канческа-Милевска му ја предаде министерската должност на Роберт Алаѓозовски

Досегашната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска му ја предаде министерската должност на новоизбраниот министер за култура Роберт Алаѓозовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top