недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 84 ново

Се омажи девојката која нема другарки (ФОТО)

devojka karmin nasmevka smeenje srekjaРебека Брантес (24) е компјутерски инженер и во животот главно била окружена со момчиња. Не се дружела премногу со девојчиња и не успеала да оствари подлабок и поквалитетен однос со некоја другарка. Но, затоа стекнала многу добри другари кои биле покрај неа и во добро и во зло. А, и за свадбата.

O dia do SIM mais importante da minha vida

A post shared by @rebecabrantes on

Ребека, која е од Бразил, не била лишена од заедничка свадбена фотографија со „другарките“. Моминската вечер, всушност, била ергенска, но сите ергени се однесувале како девојки.

É muito amor envolvido – The love is real 😂❤️ #bridesmaids

A post shared by @rebecabrantes on

-Добив идеја една недела пред венчавката. Гледав фотогррафии од девојки кои се подготввуаат за свадбата и си помислив дека и јас можам да имама таква вечер иако немам другарки, раскажува Ребека.

Diva days #weddingmakingof @muribargas @fernandogranco

A post shared by @rebecabrantes on

Другарите не сакале да ѝ пропадне овој ден на Ребека и прифатиле да бидат деверици.

Meu eterno namorado ❤️

A post shared by @rebecabrantes on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top