недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 84 ново

Kaко изгледа мобилен телефон од 360.000 долари? (ФОТО)

Новиот „Верта Сигнатур Кобра лимитед едишн“ мобилен телефон чини дури 360.000 долари.

Декориран е со рубини и опремен е со технологија што е постара повеќе од 10 години.

3

Само осум вакви телефони ќе бидат произведени, а едниот од нив ќе биде продаден во Кина.

2

Овој телефон е рачно изработен и прекриен е со 439 рубини, кои се поставени така што потсетуваат на кобра.

За очите на кобрата се искористени два смарагди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top