среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 54 ново

Експлозија на водоводна цевка крена во воздух половина улица (ВИДЕО)

eksplozija kiev
На оваа видеоснимка обезбедена од сигурносни камери е прикажана експлозија на подземна водоводна цевка, која нанесува сериозна штета на надземната инфраструктура. Од пристисокот на водата, во воздух е крената половина улица. За среќа, никој не е повреден. Незгодата се случува во Киев, Украина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top