четврток, 26 април 2018 | Вести денес: 125 ново

Карлеуша за Цеца: Допрва ќе ти ја е*ам мајката

karleusa i ceca

Добро е познато дека Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша скоро две децении не разговараат и дека нивниот ладен однос ни после толку години не се подобри.

Популарните пејачки повторно вербално се „закачија“, и тоа преку социјалните мрежи и медиумите.

Откако Јелена со своите изјави ја обвини Цеца за убиство на Зоран Давидовиќ-Чанде, Ражантовиќ ѝ возврати.

Трпам клевети и лаги. Овој пат ќе се обратам на надлежните органи бидејќи ова веќе нема смисла. Морам да се заштитам себеси, но и моето семејство бидејќи сите сме на удар, не само јас. Размислувам за тоа да побарам психијатриско вештачење бидејќи не верувам дека нормален човек може да каже такви работи – рекла Цеца за „Блиц“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top