сабота, 21 октомври 2017 | Вести денес: 90 ново

Развод по 17 години брак

Американскиот актер Бен Стилер и неговата сопруга, исто така актерка, Кристин Тејлор соопштија дека се разведуваат по 17 години брак.

Стилер и Тејлор се во брак од мај 2000. година и имаат две деца.

Сопружниците во заедничкото соопштение наведоа дека нивниот приоритет по разводот и понатаму ќе бидат децата.

-Ги замолуваме медиумите да ја почитуваат нашата приватност во овој момент, се вели во соопштението.

Top