вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 92 ново

Tрите најлоши грешки во сексот поради кои ќе ве остави

Овие сексуални навики на мажите би ја избркале секоја жена од креветот, пишува „Менс хеалт“

1. Страв од експериментирање

Добро е ако веќе сте ја пронашле омилената поза, локација и фантазија, но никогаш не смеете да престанете со експериментирање. Ако западнете во рутина и сексот ви стане досаден, вашата партнерка ќе биде незадоволна. Затоа од време на време смислете нешто ново измеѓу чаршавите.

2. Не го познавате доволно своето тело 

Едно е да сте неискусни во креветот, но ако не го познавате доволно своето тело, како очекувате да ја задоволите и неа?

3. Без иницијатива

Oва дефинитивно е најголемиот грев во сексот. Ако сте летаргични и поспани во спалната сова и очекувате од девојката да направи се, тогаш немој да се изненадите кога таа ќе ве „шутне“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top