среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 44 ново

„Despacito“ доби српска верзија: Неда Украден го преработи светскиот хит (Видео)

Српската пејачка Неда Украден го преработи светскиот хит „Despacito“. Песната на пејачката се вика „Фаворит“. Дали Неда земала дозвола од авторите за да ја преработи песната или само ја украла сеуште не е познато. Сепак пејчката без многу мака си најави летен хит.

despasito

Neda

Top