недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 80 ново

Рама со облеката крена фама – што му стана на човекот (фото)

rama1

Федерика Могерини ги повика премиерите од Западен Балкан на неформален разговор во Брисел. Одредницата неформален, албанскиот премиер Еди Рама, очигледно, ја сфати премногу сериозно, барем ако се суди по неговата облека.

rama

Рама во Брисел пристигна во патики, темносино сако и маица со отпечаток, кои неговата појава ја направија „лежерна“.

Дали се работи за недоразбирање или Рама сакаше да испрати некаква порака?!

Сепак, мора да се нагласат и обувките на дамата…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top