понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

На картата на светот има едно животно, го гледате ли?

karta na svetot

Твитерџиите откриле дека светот прикажан на мапите е во форма на мачка која си игра со клопче – играчката е Австралија, главата Азија, задникот и опашката се во Северна Америка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top